Buják látnivalókban igen gazdag település. A 2002-ben megnyitott kilátó a település egyik különlegessége, Nógrád megye, és talán az ország egyik legszebb kilátója.
A tornyot az 1910-es évek végén bajor mintára Pappenheim Szigfrid Gróf építette felesége, gróf Károlyi Erzsébet kérésére. Franz Zell müncheni építész terveit Gajdóczi Lajos valósította meg. Az eltolt szintes, két részből álló építmény kettős célt szolgált. A földszinten lakott családjával a gróf erdésze, az emeleten pedig főként vadászok szálltak meg a vadászatok alkalmával. Az 1930-as évektől elhanyagolttá vált az épület, bár egészen az 1950-es évekig még laktak benne, majd azt követően szép lassan az enyészeté lett.
Az omladozó torony helyreállítása 2001-ben kezdődött meg FAO támogatással a Budapesti Erdőgazdaság Zrt. kezdeményezésére. A kilátó 2002-ben nyitotta meg kapuit a kirándulók előtt, majd 2017-ben újabb felújításon esett át, amelynek során kiváló minőségű és időtálló vörösfenyőre cserélték a teraszrész elhasználódott faanyagát, majd megújult a torony belseje és környezete is.
Fentről csodálatos kilátás tárul elénk a Börzsönytől egészen a Mátráig. Ha szerencsénk van és az időjárás kedvez nekünk, még a Tátra vonalait is láthatjuk.
A kilátó nyitvatartási időben ingyenesen, bárki számára látogatható. Autóval érkezők a kilátótól 300 méterre található sorompónál tudnak leparkolni, ahonnan könnyed sétával érjük el a tornyot. Gyalogosan Bujákról, az erdészeti tanösvényen, egy 7 km hosszú útvonalon keresztül közelíthetjük meg, amely érinti a Kálvária-hegyet és Buják várát is.
Részletes turista útvonal ide kattintva érhető el.